Akıllı Balinalar, Kürekle SHIB ve Bu 3 Coinden Alıyor!

Balina izleme botları, SHIB ile birlikte birkaç altcoin etrafında anormal balina faaliyetleri tespit etti. Akıllı paranın satın alımları fiyatların kritik desteklere yaklaştığı dönemde geliyor.

Akıllı para yaklaşan haberler öncesinde SHIB birikimini artırıyor

Shiba Inu balinaları, bu hafta 9 milyon dolarlık satın alımla piyasa geri döndü. Santiment raporu, 10 ila 100 milyar SHIB tutan balinaların 4 Haziran’dan bu yana şaşırtıcı bir şekilde 1,11 trilyon SHIB biriktirdiğini ortaya koyuyor.

Bugün itibariyle, bu balina sınıfının toplam SHIB rezervi yaklaşık 265,73 milyon dolar değerinde. Balinalar toplamda 32,49 trilyon SHIB tutuyor.

SHIB fiyatı yaklaşan Shibarium lansmanını fiyatlandırıyor

Balinaların artan birimi, yaklaşan Katman-2 Shibarium ağının lansmanı ile bağlantılı olabilir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB geliştiricileri Shibarium’u Ethereum’a bağlayan bir testnet köprüsü başlattı.

Bu köprü, iki Blockchain arasında token transferlerini kolaylaştırır. Bu esnada, Shibarium’un test ağından gelen ilk indikatörlerde umut vericiydi. Temmuz ortasından bu yana günlük işlem sayılarında küçük bir düşüş olsa da, Puppyscan verileri 33 milyondan fazla işlem, 17 milyon adres ve 1,89 milyon blok gösteriyor. Tüm bu olumlu gelişmeler, bir noktada ilk 20 arasından uzaklaşan SHIB’in 14.sıraya geri dönmesine yardımcı oldu.

PEPE’de balinaların radarında

Balinaların radarında olan bir diğer meme token Pepe (PEPE), birkaç balinadan milyon dolarlık satın alım gördü. LookOnChain’e göre, bu hafta birkaç balina 1.100 ETH karşılığında 1.56 trilyon Pepe satın aldı. Satın almanın fiat cinsinden değeri yaklaşık 2.06 milyon dolardı.

“Yougetnothing.eth” adlı ilk balina 874 milyar PEPE için 600 ETH veya 1.12 milyon dolar harcarken, “0x4631” adlı bir başka balina 685 milyar PEPE için 500 ETH veya 936.000 dolar harcadı.

Bu esnada, PEPE fiyatı günlük zaman diliminde %6’nin üzerinde artış gösterdi. Bu ivmeye rağmen IntoTheBlock verileri, kar sahiplerinin %8,22 oranında azaldığını gösteriyor. Şu anda Pepe yatırımcılarının sadece %36’sı kârda, %57’si zararda, %8’i ise eşit durumda. Ek olarak, balina işlemler geniş tabloda %2,34 oranında düştü.

PEPE’ye yönelik balina ilgisi, Dogecoin’in (DOGE) X’e entegre edileceği spekülasyonları ile destekleniyor. Ayrıca, satın alma işleminin Evil Pepe memecoin dalgasını sürmesi de mümkündür. Evil Pepe, bir haftadan biraz uzun bir süre içinde ön satışlardan 640 bin dolar kazanan yeni bir kripto projesi.

SHIB ve PEPE ile birlikte Ethereum’da (ETH) tekrar ilgi görüyor

Son zamanlarda Ethereum (ETH), 250 milyon doların üzerinde bir kavramsal değere ulaşan 137.000’den fazla blok satın alımı ile blok ticaret aktivitesinde bir patlama gördü. Bu muazzam miktar, günün toplam hacminin %55’ini temsil ediyordu. Bu da hem piyasa analistlerinin hem de katılımcıların benzer şekilde dikkatini çeken önemli bir oran.

Bu blok satın alımları devam ederse, Ethereum’un fiyatında yukarı yönlü bir dalgalanma görebiliriz. Opsiyon piyasasındaki bu önemli hareket potansiyel olarak daha fazla yükseliş faaliyetini katalize eder. Ayrıca, son piyasa volatilitesine rağmen, Ethereum’un potansiyeline olan uzun vadeli güven güçlü kalmaya devam ediyor.

Akıllı para Bitcoin’i de göz ardı etmiyor

CryptoQuant’in son raporları, fiyat yatay seyrederken balinaların BTC biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor. En son haftalık raporunda üç veri noktasından alıntı yapan CryptoQuant, 1.000 ila 10. 000 Bitcoin tutan balinaların bu yıl daha fazla BTC biriktirdiği sonucuna vardı. Balinalar 30.000 dolar seviyesinde birikimi sürdürdü.

BTC için balina birikimine işaret eden 3 veri noktası

İlk veri noktası olan Bitcoin değişim balina oranı, belirli bir günde balinalar tarafından bir borsaya girişleri gösterir. CryptoQuant, son 30 günde basit hareketli ortalama (SMA 30) kullanan tüm borsalarda Bitcoin’in döviz balina oranının 5 yılın en düşük seviyesine ulaştığını bildirdi. Rapor ayrıca, borsalara ilk 10 girişin toplam girişlere kıyasla belirgin şekilde küçük olduğunu gösteriyor.

İkinci veri noktası yok edilen döviz girişi kripto para günleri (CDD), Bitcoin’in son taşınmadan önce bir adreste ne kadar süreyle tutulduğunu ölçer. CryptoQuant, Bitcoin’in borsa girişi CDD’sinin SMA 30 bazında 8 yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtiyor. Bu da uzun vadeli yatırımcılardan borsalara girişlerin tarihsel olarak düşük seviyelerde olduğunu gösteriyor. Başka bir deyişle, balinalar BTC’lerini satış amacıyla aktif olarak borsalara taşımıyorlar.

3.veri noktası harcanmamış işlem çıktısı (UTXO) değer bantları, farklı adreslerdeki harcanmamış BTC miktarlarını temsil eder. CryptoQuant araştırma analisti Mikołaj Zakrzowski, “UTXO’yu bir miktar Bitcoin içeren bir kutu olarak düşünebilirsiniz. Her bir UTXO yalnızca bir genel adresi işaret eder. Örneğin, cüzdanınızda gördüğünüz BTC miktarı aslında sizin genel adresinizi gösteren birden çok UTXO’dur. Birlikte, toplandığında cüzdanınızda ‘bakiye’ olarak gördüğünüz sayıyı oluşturuyorlar.”

CryptoQuant, Bitcoin’in 1.000 ila 10.000 Bitcoin’lik UTXO değer bandının yükseldiğini söylüyor. Firma, bunun 1.000 ila 10.000 Bitcoin tutan balinaların daha fazla BTC biriktirdiği anlamına geldiğini ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir