Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’dan Bahçeli’ye HÜDA Par yanıtı: Başbakan yardımcısı olarak Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne şahit oldu

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, HÜDA Par’ın hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığını söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli‘ye, “Gaffan Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne başbakan yardımcısı olarak şahit olmuş biri. Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil” diye yanıt verdi.

Eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan, AKP listelerinden seçime gireceği açıklanan Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) hakkında açıklama yapmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

“HÜDA PAR’la Hizbullah arasında tabii ki bağ vardır” diyen Tantan şunları söyledi: “İsimleri tek tek saymaya gerek yoktur. 57. Hükümet döneminde Hizbullah evlerinin nasıl ortaya çıkarıldığına, Gaffar Okkan’ın nasıl öldürüldüğüne, başbakan yardımcısı olarak şahit olmuş biri.

Bunları nasıl söyleyebiliyor anlamak mümkün değil. HÜDA-PAR’ın alt yapısının kimlerden oluştuğunu gazetelerde, televizyonlardan bir bir saydık. Paraların kimden geldiği biliniyor. Oradaki faaliyetleri nasıl ortaya çıkardığımızı yakinen takip eden bir isim Bahçeli. İnanarak söylediğini düşünmüyorum yeniden parlamentoya girebilme kaygısıyla söylediğini düşünüyorum.

Ne olmuştu?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’na katılan HÜDAPAR ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hür Dava Partisi’nin hiçbir terör örgütüyle bağ ve bağlantısı olmadığı açıklanmış ve muhataplarınca da ifade edilmiştir” demiş, Bahçeli, “Sık sık gündeme taşınan Hizbullah terör örgütünün ise nasıl ve ne zaman çökertildiği malumdur. Bu hususta da ara sıra vermiş olduğu beyanlarla ’emperyalist güçlere karşı oyunu bozacak Türk milletidir’ görüşünü paylaşan eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan’ın kamuoyuna açıklama yapması boynunun borcudur” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir