TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Can Atalay’ın serbest bırakılması için mücadele edecek

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Can Atalay oradan çıkıp buraya gelip yemin edene kadar konuyu gündem etmeye ve Can’ı oradan çıkartıp almaya kararlıyız.” dedi.

Baş, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, adaletin kan ağladığını ifade ederek, bunu geçen hafta da söylediklerini, bugün de bir şey değişmediğini, Anayasa Mahkemesi kararlarının uygulanmadığını savundu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un da Plan ve Bütçe Komisyonundaki konuşmasında bu konuya hiç değinmediğini öne süren Baş, “Can Atalay oradan çıkıp buraya gelip yemin edene kadar konuyu gündem etmeye ve Can’ı oradan çıkartıp almaya kararlıyız.” diye konuştu.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinin hükümlüsü Ogün Samast’ın, serbest bırakılmasını da eleştiren Baş, şunları kaydetti:

“Bu cinayeti işlemiş tetikçi şu anda salıverilmiş, ortalıkta geziyor ama bu memlekette fikrini söyleyen, yazan, çizen, düşünen, konuşan, halkın söyleyemediklerini görev bilip yüksek sesle söyleyen yüzlerce siyasetçi cezaevinde tutuluyor. Bunu vicdanına anlatabilen tek bir kişi var mı?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir