Analist Uyardı: Bu Hafta Bu 3 Altcoin’den Uzak Durun!

Bitcoin, dün 47.281 dolar ile son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu liderliğin ardından bazı kripto paralar daha yüksek fiyatlardan işlem gördü. Bazıları ise geri çekilme tehdidiyle karşı karşıya kaldı. Çoğu insan belirli bir kripto para birimine sermaye yatırmak için iyi bir fiyat performansı beklerken, akıllı para iyi bir risk yönetimi stratejisinin parçası olarak aşırı spekülatif varlıkların alım satımından kaçınır. Kripto analisti Vinicius Barbosa, bu 3 altcoin konusunda yatırımcıları uyarıyor.

ConstitutionDAO (PEOPLE) alım satımından uzak durun!

ConstitutionDAO (PEOPLE) işlem görmekten kaçınan ilk altcoin projesi. Token son 24 saat içinde %17’ye yakın değer kaybetti. Yazı sırasında PEOPLE 0,034 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Özellikle 178,16 milyon dolar piyasa değerine sahip PEOPLE, günlük 316,16 milyon dolar hacim gördü. Bu da sermayesinin %238’ine tekabül ediyor. CoinMarketCap’e göre DAO bir deneydi ve çoktan dağılmıştı. ConstitutionDAO’nun feshedilmesiyle birlikte kullanılmamasına rağmen PEOPLE, CoinGlass’ın 9 Ocak’taki RSI ısı haritasına göre riskli bir varlık olarak öne çıkıyor.

PEOPLE: Kripto piyasası RSI ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Altcoin Stacks (STX) haftalık RSI’da aşırı satın alımda

Bu bağlamda, Stacks (STX) 24 saatlik zaman diliminde 69,42 RSI ile momentumunu artırıyor. Ancak, haftalık RSI 98,22 ile maksimum seviyesine yakın. Bu, orta vadeli bir geri çekilmeye eğilimli, büyük ölçüde aşırı satın alınmış bir token olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in liderliğinin ardından STX, son 24 saatte %2,73 artış kaydetti. Böylece altcoin, yazı sırasında 1,96 dolardan el değiştiriyor.

STX: Kripto piyasası RSI ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Bu hafta Chromia (CHR) ile işlem yapmaktan uzak durun

Bu arada, Chromia (CHR) 73,14 puanla günlük RSI’da aşırı alım durumuna geri döndü. Altcoin gün içinde %19,87 artış gösterdi. Bu doğrultuda token, yazı sırasında 0,26 dolardan işlem görüyordu. CHR ayrıca 93,14 puanla haftalık Göreceli Güç Endeksinde de aşırı alım gösteriyor.

CHR: Kripto piyasası RSI ısı haritası. Kaynak: CoinGlass

Her şey göz önünde bulundurulduğunda, hangi kripto paralardan kaçınılması gerektiğini bilmek ticarette çok önemlidir. Trader’ların her zaman ilgili göstergeleri izlemesi ve neye yatırım yaptıklarını anlaması önemlidir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir