Steam Türkiye’da Haftanın En Çok Satanları: Dolar Bile Böyle Yükseliş Görmedi!

Oyun dünyasını The Game Awards ve Golden Joystick gibi prestijli ödül törenlerinin heyecanı sarmaya başladı, bu da demek oluyor ki oyuncular olarak senenin en hareketli dönemlerini artık geride bıraktık. Yılın sonuna yavaş yavaş yaklaşırken bizde durumlar ne gelin birlikte bakalım.

1. Acaba Half-Life’ta ilk Counter-Strike modunu yapanların aklında bu günler hiç canlanmış mıdır?

Öyle bir efsane yarattılar ki devirebilene aşk olsun! Counter-Strike: Global Offensive’den boşalan koltuk bugüne kadar bir kez bile el değiştirmeden hala CS2’nin elinde. Oyunun yorumları hala karışık olsa da yılların alışkanlığını söküp atmak mümkün değil.

2. İncelemeleri kafalarımız kadar karışık olan bir diğer oyun ise EA Sports FC 24.

Tüm dünya genelinde müthiş bir satış başarısı yakalayarak EA’nin para basma makinası olduğunu bir kez daha kanıtlayan EA Sports FC 24 ülkemizde de haftalardır ikinciliği terk etmeyerek istikrarlı ilerleyişine devam ediyor. Oyuncular hala yorumlarda pek çok problemden yakınsalar da bunlar yeni oyuncuları vazgeçirmiş gibi görünmüyor.

3. İşte dolardan daha hızlı yükselen o oyun!

Battle royale türünün en popüler oyunlarından olan PUBG: Battlegrounds yıllar sonra bile oyuncuları hala kendine bağlamayı başarıyor. Bu hafta tam 46 sıra birden yükselerek üçüncülük koltuğuna kurulan PUBG: Battlegrounds’un bu yükselişinde Cadılar Bayramı etkinliklerinin de payı var gibi görünüyor.

4. Hazır karışık yorumlardan bahsetmişken…

Serinin tüm oyunlarını tek bir çatı altında toplayan Call of Duty’nin listenin üst sıralarında olmasının esas sebebi elbette henüz geçtiğimiz günlerde çıkan Call of Duty: Modern Warfare 3. Oyuncular tarafından kötü yorum bombardımanına tutulan ve köklü serinin bu zamana kadarki en kötü oyunu olmayı başaran Modern Warfare 3’ün yangını ne zaman sönecek bekleyip göreceğiz.

5. Listenin beşinci sırasında ise ağır bir misafirimiz var!

Oyun dünyasının efsane serilerinden Mafia’nın ilk oyununun yeniden yapılarak oyunculara sunulan versiyonu bizleri 1930’lu yılların New York’unda bir mafya hikayesinin ortasına bırakıyor. 259 TL’lik fiyatına aldığı yüzde 75’lik indirimle 64,75 TL’ye düşen Mafia: Definitive Edition’ın fiyatını 20 Kasım’dan itibaren bir daha böyle görmeyi hayal dahi edemeyeceğimiz için elbette fırsatı kaçırmadık.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Football Manager 2024

  • Apex Legends

  • Mount & Blade II: Bannerlord

  • Baldur’s Gate 3

  • Rust

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir