Yeni Vargas mı Geliyor? Aleksia Karutasu Milli Takım’da Forma Giyecek!

Romanya doğumlu Aleksia Karutasu Milli Takım’a girmeye hazırlanıyor. Filenin Sultanları’nda yeni ‘Vargas’ olarak tanımlanan Karutasu 2024 yılından itibaren milli takım forması giyecek!

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/sporskor/filen…

Filenin Sultanları bu sene elde ettikleri başarılarıyla göğsümüzü kabarttı.

Önce Avrupa’da birincilik elde eden daha sonra Olimpiyatlara katılmaya hak kazanan Filenin Sultanları sene boyunca inanılmaz bir performans sergiledi. Özellikle Cumhuriyetimizin 100. yılında elde edilen bu başarının ayrı bir anlamı vardı.

Küba doğumlu Melissa Vargas, Filenin Sultanları’nın en başarılı isimlerindendi.

Sezon boyunca izlediğimiz maçlarda Melissa Vargas’ın performansı ise hepimizi hayran bıraktı. Milli Takım’a canı gönülden bağlı olan Vargas, hepimizin gönlüne taht kurdu.

Romanya doğumlu Aleksia Karutasu ise Milli Takım’ın yeni Vargas’ı olmaya hazırlanıyor!

Ajansspor’un haberine göre, Vakıfbank Spor Kulübü’nün yıldız oyuncusu Aleksia Karutasu’nun milli takıma girebileceği tarih belli oldu. Takımında üstün bir performans sergileyen Karutasu’nun Ocak 2024’ten itibaren Milli Takım’da forma giyeceği söylendi.

“Şu an ülkemizde çok sevilen, başarılı bir sporcu.”

TFF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Karutasu için yaptığı açıklamalarda “Aleksia, şu an ülkemizde çok sevilen, başarılı bir sporcu. Kendisi de uzun süredir Türk vatandaşlığına geçerek oynamak istediğini belirtti. Uzun süren görüşmeler sonucunda süreç olumlu bir şekilde neticelendi. Türk voleyboluna hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” demişti.

“Türkiye’yi seçtim çünkü insana her gün böyle fırsatlar sunulmuyor.”

Karutasu, milli takıma dair yaptığı açıklamalarda ise şu ifadeleri kullanmıştı;

‘Türkiye’yi seçtim çünkü insana her gün böyle fırsatlar sunulmuyor. Ayrıca, Türkiye’nin Romanya’dan çok daha fazla yarışmaya erişimi var. Romanya her zaman kalbimde kalacak. Romanya benim doğup büyüdüğüm ülke.’

Şimdiden kendisine başarılı bir dönem diliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir